fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
dynamika Kacper: rysunekMam problem z 2 zadaniami na poziomie gimnazjum. Zadanie do obrazka: początkowe położenie klocka i równi pokazano na rysunku (punkty A i B są związane ze stołem). Jeżeli między klockiem a równią oraz między równią a stołem nie ma tarcia, to puszczony swobodnie klocek dotknie stołu: a) na prawo od punktu B b) w punkcie A c) w punkcie B d) na lewo od punktu A e) między punktami A i B wydaje mi się, że w okolicach punktu B, ale prosiłbym o pomoc Zad. 2 W trakcie rzucania piłki w kosmosie dwaj kosmonauci będą: a) oddalać się od siebie tylko w momentach wyrzucania piłki b) przybliżać się do siebie tylko w momentach łapania piłki c) oddalać się od siebie przy wyrzucaniu i łapaniu d) przybliżać się do siebie przy wyrzucaniu i łapaniu
20 wrz 18:11
Kacper: wiem, że jak się rzuci piłkę to nas cofnie, ale co gdy się ją łapie?
20 wrz 18:15
Kacper: W dwa będzie "c", prosiłbym o pomoc w pierwszym zadaniu.
20 wrz 18:30
@$: 1/ odp. e)
21 wrz 22:34
: 2c
22 wrz 09:42