fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Walec o promieniu r i masie m zsuwa się w dół po lince przyczepionej do sufitu Studentka: Walec o promieniu r i masie m zsuwa się w dół po lince przyczepionej do sufitu Oblicz prędkość walca po przebyciu drogi h. Mam rozwiązanie to zadanie z II zasady dynamiki ale potrzebuję rozwiązanie metodą równowagi energii kinetycznej i pracy i z tym mam problem/ wydaje mi się ze w tym zadaniu energia kinetyczna to suma energii ruchu posuwistego i tocznego. 1 metoda wynik wyszedł mi 4/3gh Z góry bardzo dziękuję za pomoc emotka
15 sie 11:27
:
 mv2 2 1 
mgh =

+

, I =

mr2
 2 2 2 
wynik ten sam emotka
15 sie 14:16
Studentka: A nie powinno być Fh=amh?
17 sie 17:29
: skoro wiesz lepiej, to po co pytasz ?
17 sie 18:19
Studentka: nie wiem lepiej, tylko praca to jest chyba amh a nie mgh
17 sie 18:36
Studentka: chyba ze to bez różnicy emotka
17 sie 18:37
qt: nie patrz na oznaczenia zmiennych tylko na pojęcia które reprezentują zarówno a jak i g to przyszpieszenie ale zwyklo sie jako g oznaczać przyszpieszenie ziemskie
17 sie 20:06
Studentka: dziękuję emotka
18 sie 17:04