fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
fale żadenfizyk: Jeśli transmitancja roztworu barwnika dla długości fali 500 nm wynosi 100 % to absorbancja wynosi ... Ogólnie to moje pierwsze pytanie jest takie , czy informacja o długości fali jest tu zbędna? Wstawiona dla zmyłki ? Bo znalazłem wzór : A=lg 100/T Przez co wychodzi mi ,że A=0 Ale być może to wydaje się za łatwe , no chyba że
19 cze 20:48
'Leszek: transmitancja wynosi T = 100 % = 1 , to odstaw i teraz oblicz !
19 cze 21:10
żadenfizyk: To wychodzi 0 ,tak? Bo w podręczniku pisze ,że jest ona podawana w procentach . Ponieważ : T=I/Io * 100% Czyli ,że jeśli podstawię 1 no to wyjdzie 10. Więc należy jednak Transmitancje uwzględniać nie w procentach tylko w liczbie ?
19 cze 21:17
||: jest napisane , naucz się chociaż tego
19 cze 23:11
żadenfizyk: Tu nie forum humanistyczne , ale ok. Zawsze znajdą się ludzie którzy doczepią się czegokolwiek . Dzięki! : )
20 cze 12:44
: zawsze sa ludzie, którzy wyrażają sie poprawnie i tacy, którzy tego niestety nie umieją
20 cze 19:36