fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
hamowanie samochodu, przyspieszenie GrumpyFox: Co mówi mi zdanie, że współczynnik tarcia statycznego opon o jezdnie jest większy od współczynnika tarcia kinetycznego tych opon o jezdnie? (W kontekście przyspieszenia) W równaniu na drogę w ruchu jednostajnie smiennym mam wszystko oprócz czasu(który muszę obliczyć) i przyspieszenia. żasnych dodatkowych informacji, właśnie tylko to zdanie i nie wiem jak obliczyć a?
6 cze 18:19
: co ty bredzisz ?
6 cze 22:30
GrumpyFox: XD no staralamske przedstawic jakos to zadanie Co prawda przyspieszenie obliczylam z wzorow juz Woec pominmy czesc z przyspieszeniem xD Ale to po co napisali o tym tarciu? Nie rozumiem, no chyba musi to cos znaczyc. Co by bylo gdyby np bylo odwrotnie? Tzn kinetyczne wieksze od statycznwgo?
6 cze 23:00
NieUmiemFizyki: Mówi to że większy będziesz miał współczynnik tarcia gdy powierzchnia styczna opony będzie miała prędkość 0 w stosunku do podłoża (aka. nie będzie się ślizgać). Przy tarciu kinetycznym masz jakąś energię czyli między styczną opony z podłożem a podłożem jest jakiś ruch.
6 cze 23:03
NieUmiemFizyki: Wklej całe zadanie
6 cze 23:04