fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Optyka geometryczna o rany julek: Są dwa pryzmaty.Oba zanurzone we wodzie.(nw=1.33)Na przednią ścianę każdego z nich pada z wody promień świetlny tak że nie wychodzi z niego,tylko ślizga się po przeciwległej ścianie,kąt łamiący obu pryzmatów wynosi 50o.Jeden pryzmat to brylant (diament nd=2,417),drugi crown(nc=1.52)Dla którego z tych pryzmatów kąt padania (tradycyjnie definiowany)jest większy?Policzyć !
31 maj 23:05
Wiem: Po prostu widzisz: Diament: γ=β12
sinβ2 nw 

=

sin90o nd 
sinα nd 

=

sin(γ−β2) nw 
Crown: γ=β2−β1
sinβ2 nw 

=

sin90o nc 
sinα nc 

=

(sin(β2−γ) nw 
−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−− α=?,γ=50o
3 cze 06:14
pudel i hanecka: A rysunek poglądowy gdzie?(to nie takie proste).A obliczone gdzie? Pewnie Wiem się nie chciało i czeka aż na forum pojawi się techniczna możliwość dołączania załączników jak na pociąg na stacyjce w Kostomlatach Czekaj tatka latka obywatelu bez inicjatywy
3 cze 06:28
sd: Jełop... w pustym pokoju uwiędłe kwiaty w fotelu siedzi jełop wąsaty a zegar tyka bo czas umyka z każdym browarem jełop zanika i co tak siedzisz knurze opasły twojej nadziei gwiazdy już zgasły knurze opasły a jełop jęczy, stęka i sarka nie wie ze grób mu kopie koparka a na tym grobie kamień niech stanie a na kamieniu poety wołanie tu leży jełop mój przyjacielu który przepierdział swe życie w fotelu. Brawoo pudel vel student vel o rany..coś tam poprawnie przepisałeś rozwiązanie a teraz na piedestał ekhem czyli fotelm i pierdzieć dalej niczym pierdzistołek
3 cze 09:12
Obywatel: Ty tam powyżej bandycka niecywilizowana dygnitarsko tępa odbytnico,załgane bydlę wtrącające swoje trzy grosze nic nie wnoszące do rozwiązania zamilcz telewizyjny szpiclu I usuń te swoje wierszydła.Czyli wycieraj tą tablicę małpi kalefaktorze bo przydało by się uzupełnienie w rozwiązaniu
4 cze 07:51
sd: Własnie gdzie rysunek do rozwiązania ty małpiam prostytutko albo przepisujesz całe rozwiązania niczym kitajew lub goridze albo fora z dwora−forum.
4 cze 09:29