fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
materiały Mowgli: Witam. Zawsze lubiłem matematykę, ale nigdy nie radziłem sobie z fizyką. Czy ma ktoś może do polecenia książki z których nauczę się dobrze podstaw fizyki, i może jakieś do dalszej nauki?
28 maj 20:42
'Leszek: Na poczatek proponowalbym zbiory testow i zadan z fizyki pod redakcja Persony tomy I i II.
28 maj 21:42
: z podręczników do fizyki
28 maj 23:03
Mowgli: Dziękuję 'Leszek
29 maj 00:03
: testy do nauki są nieprzydatne jedynie do sprawdzania tego czego sie już nauczysz z innych żródeł
29 maj 08:41
Mowgli: Robienie zadań to najlepsza nauka. Jeśli czegoś nie będę wiedział to zawsze mogę sprawdzić w internecie lub swoim podręczniku. Tak, posiadam podręcznik, po prostu myślałem o jakiejś książce dzięki której będę mógł poznać fizykę od podstaw, w której mówią mi skąd co się bierze, a nie rzucają mi frazami "bo tak jest".
29 maj 10:47
Mowgli: Jestem na poziomie liceum/studia, tak poza tym. Przepraszam że o tym nie wspomniałem, na pewno utrudniło to sprawę próbującym mi pomóc.
29 maj 10:49