fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Jak się uczyć? Hina: Dzień dobry, mam takie pytanie (co prawda tylko pośrednio związane z zadaniami ). Chodzę już do drugiej liceum, a z moją fizyką coraz gorzej. Trafiłam na panią , z którą w ogóle się nie rozumiemy, zadaje jej pytania (teraz to już średnio mogę i tak i tak bo za dużo pytałam i wyczerpałam limit , a ona odpowiada mi na jakby inne pytanie po prostu, i żeby nie było, nie tylko ja to widzę ). W każdym razie jedyne co mnie jakoś utrzymuje np. na sprawdzianach to teoria. Tylko dzięki niej jakoś mam te 3i 4. Bo zadań w ogóle nie umiem robić. Chociaż teraz zaczynam dądzić , że może nie do końca ja rozumiem skoro nie umiem rozwiązywać zadań, bo to się przecież łączy. No i w związku z tym mam takie pytanie, jak się uczyć? (czytałam jakieś poradniki w internecie ale nie do końca o to mi chodzi). Chciałąm robić takie własne "repetytorium" jakby, ale potem stwierdziłąm, że to w sumie samo mogę robić zaznaczając w książce najważniejsze rzeczy i doklejac jakies dodatkowe informacje czy cos (tak robię juz od jakiegos czasu). A poza tym największy problem mam z zadaniami. Ale jak bede robić zadania to i tak zaraz zapomne jak (jeslli mi sie uda) zrobiłam. I nie wiem czy ma to jakiś sens? Pisanie zadań, dodać jakieś komentarze czy coś, i potem to przeglądać? WIem, że pytanie głupie, ale proszę o mądre odpowiedzi? Może wy się jakoś uczycie inaczej , czy coś, jakieś własne sposoby na naukę samemu?
6 maj 11:06
litania: Nie ma sensu aż tyle pisać, bo i tak nikt nie doczyta do końca. Naucz się najpierw zwięźle wyrażać swoje myśli, to może pani prof. limit pytań ci zwiększy.
6 maj 19:47
Maderfaker: Ale pocisk xDDD
6 maj 21:24
+-: Moim zdaniem należy się uczyć tak by rozumieć zjawiska wzory również, wtedy wystarczy znać ich niewiele bo jedne wynikają z drugich i można je sobie wyprowadzić. Jeżeli się czegoś nie rozumie trzeba wracać wstecz tak daleko by zrozumieć. Nie rozumiem co znaczy "wyczerpałam limit" czy inni nie mają problemów z zagadnieniami o , które pytasz.
6 maj 21:28
Hina: Inni po prostu nie pytaja xD Nawet nie to ze wszystko tak rozumieja. Duzo osob w ogole sie wypisalo z fizyki czesc chodzi na korki. Tak wiem,ze mam problem z wyrazeniem tego co chce powiedziec, ale nawet gdy to naprawie to pani mi limitu nie zwiekszy. Zreszta sama nie wiem na co ja licze zawsze pytajac ja o cokolwoek skoro jeszcze zadnej odpowiedzi na moje pytanie nie udzielila. To tez powinnam przestac to robic Wlasnie ro jest tak ze wydaje mi sie ze rozumiem. Na sprawdzianach teorie napisze cala zawsze dobrze. Zadania jesli obekrzalam na yt z filomy to czasem cos zrobie. Ale bardzo rzadko
7 maj 10:15