fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Optyka o rany julek: Za pomocą zbieżnej wiązki promieni świetlnych padających na zwierciadło kuliste wypukłe o ogniskowej f−o punkcie skupienia w odległości x1 za tym zwierciadłem uzyskano rzeczywisty obraz przedmiotu o powiększeniu p.Jeżeli na to samo zwierciadło pada zbieżna wiązka promieni o punkcie skupienia w odległości x2 za zwierciadłem to można uzyskać obraz pozorny o tym samym powiększeniu p.Ile wynosi to p,jeśli wiadomo
 x2 
że

=2
 x1 
4 maj 07:48
hwdtele: Podawanie ogniskowej zwierciadła f wydaje mi się zbędne
4 maj 07:53
'Leszek: W zwierciadle wypuklym zawsze powstaja obrazy pozorne , proste ,pomniejszone !
4 maj 08:07
Wiem: Po prostu widzisz: Obraz rzeczywisty:
1 1 1 


=

x1 y1 f 
Obraz pozorny:
1 1 1 

+

=

x2 y2 f 
Ponadto:
yn 

= p,czyli
xn 
−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−−
x2 p+1 

= 2=

x1 p−1 
odp: p wynosi 3
4 maj 08:08
pudel i hanecka: Przy zastosowaniu wiązki zbieżnej można uzyskać także obraz rzeczywisty i powiększony! Powiedzmy ,że podobno tak jest!
4 maj 08:18
sd: Brawo jełopie poprawnie przepisałeś rozwiązanie zadania pod zmienionym nickiem na piedestał z nim!
4 maj 09:23
Student: Wyjebać,czyli wypierdolić tę bandycko−tępą załganą szpiclowska odbytnicę cuchnąca telewizją−mediami i wariatkowem,zwłaszcza że poza inwektywami,nic nie wnosi do rozwiązania.Płatny za nasze śmierdzący "współpracowniku" kitajewa,imć gorylu w randze ministra ,czyli osobniku sygnowany sd albo zechcesz usunąć swój wulgarny wpis, (jako technicznie uprzywilejowany dygnitarz),albo w przyszłości usuniemy ci dwie kończyny, jedną górną ,a jedną dolną niecywilizowany żłobie
4 maj 11:32
sd: usunięty to za chwile zostaniesz Ty i pamiętaj czas umyka a jełop zanika
4 maj 15:36