fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Pocisk 1256: Pocisk leci z bardzo dużą szybkością po linii prostej. W pewnym momencie napotyka na swoim torze deskę o danej grubości i przebija ją, lecąc dalej z mniejszą szybkością. Czy siła oporu, pochodzaca od deski, która działała na pocisk miała stałą wartość? Czy pocisk działał na deskę stałą co do wartości siłą? Co stało się z energią kinetyczną pocisku po pokonaniu przeszkody?
3 maj 14:57
'Leszek: Bardzo czesto w takich zadaniech przyjmuje sie ze ta sila ma stala wartosc ( bo czas przebijania sie pocisku jest krotki )
 m 
F*d =

*( v12 − v22) , zmiana energii kinetycznej pocisku
 2 
rowna jest pracy sily oporu deski .
3 maj 15:48
1256: Dzięki wielkie
3 maj 21:44
||: Odpowiedź na pyt: "Czy siła oporu, pochodzaca od deski, która działała na pocisk miała stałą wartość? Czy pocisk działał na deskę stałą co do wartości siłą?" brzmi : nie
4 maj 14:43
'Leszek: Zalezy jakie przyjmiemy przyblizenie , uczen szkoly sredniej nie obliczy sily lub predkosci bez zalozenia ,ze ta sila jest stala, student politechniki przyjmuje inne zalozenia , bo umie wykonywac calkowanie .
4 maj 17:45
1256: Na razie mnie takie dylematy nie dotyczą ale mam nadzieję, że kiedyś przyjdzie taki moment
4 maj 21:52