fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Przemiana adiabatyczna o rany julek: Napisać wzór na pracę hipotetycznego,nierzeczywistego gazu doskonałego,który adiabatycznie przechodzi od V do V1[ z normalnych warunków początkowych V0,T0 ] Dane ponadto: R−stała gazowa[Jmol−1K−1],n−liczba atomów gazu w cząsteczce
31 mar 08:00
Obywatel: Atomów w cząsteczce gazu! Warto się pospieszyć zanim to plugawe,karłowate i załgane bydlę cuchnące dygnitarstwem telewizyjno−psychiatrycznym zanieczyści forum swoimi inwektywami,nie mającymi nic wspólnego z rozwiązywaniem zadań,albo w ogóle usunie wpis.Mowa oczywiście o sn vel sd płatnym za nasze jak mawiają szmatławce szpiclem ,"pomagierem" kitajewa',bezkarnie inwigilującym internet,a ostatnio bezczelnie podszywającym się pod mój pseudonim "Obywatel"
31 mar 08:25
Wiem: Po prostu widzisz:
 V V 
W=

(n+0,5)RT0[(

)(n+0,5)−1−1]
 V0 V1 
31 mar 08:40
Obywatel: Jełop... w pustym pokoju uwiędłe kwiaty w fotelu siedzi jełop wąsaty a zegar tyka bo czas umyka z każdym browarem jełop zanika i co tak siedzisz knurze opasły twojej nadziei gwiazdy już zgasły knurze opasły a jełop jęczy, stęka i sarka nie wie ze grób mu kopie koparka a na tym grobie kamień niech stanie a na kamieniu poety wołanie tu leży jełop mój przyjacielu który przepierdział swe życie w fotelu. Won stąd kartoflu pala się do gnojowicy tam twoje miejsce
31 mar 11:43
'Leszek: Warunki poczatkowe : po ; Vo ; To Przemiana adiabatyczna : po Vox = p Vx , x= cp/cv
 dV poVox 
Praca : W = ∫ p dV = po Vox

=

* V1−x =
 Vx (1−x) 
 poVox 
=

* [ Vo1−x − V11−x ] =
 x−1 
 po Vo 
=

[ 1 − (Vo/V1)x−1 ] , calkowanie bylo od Vo do V1
 x−1 
31 mar 12:05
Zet: Warunki początkowe: p0 ,T0,ale V
 V 
Mamy więc do czynienia z

cząsteczkami gazu !
 V0 
V 

;[kg*kg−1*mol−1]=[mol]
V0 
A w ogóle ciekawi mnie dlaczego rozwiązujący podobne zadania abstrahują od podanych danych,rozwiązujące zadania w oparciu o sobie znane metody i dane(uniwersalne?).W każdym razie na pewno ciekawszy "głos" w dyskusji od ponownie podrobionego "obywatela"Czyli do czorta
p0V p0V0 

=nR≠

=R
T0 T0 
31 mar 15:17
Obywatel: Skoncz ten cyrk obywacielkau wszyscy wiedzą ze przepisałes rozwiązanie pod zmienionymi nickami Oprocz Leszka.
31 mar 15:21