fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Pomocy :( damian: Przedmiot umieszczono przed zwierciadłem o ogniskowej f w odległości x>2f. Obraz przedmiotu jest: A. rzeczywisty, gdy ogniskowa f>0, i pozorny, gdy ogniskowa f<0, ale w obu przypadkach pomniejszony; B. rzeczywisty i pomniejszony, gdy ogniskowa f>0, a gdy f<0− powiększony i pozorny; C. pozorny i powiększony, gdy f>0, a gdy f<0− rzeczywisty i pomniejszony; D. rzeczywisty i powiększony, gdy f>0, a pozorny i pomniejszony, gdy f<0. Dlaczego?
12 mar 12:09
'Leszek: Wszystkie mozliwosci otrzymywania obrazow przy uzyciu zwierciadla wynikaja z rownania :
1 1 1 

=

+

f x y 
W tym przypadku poprawna odpowiedz to A .
12 mar 12:36
damian: rysunekDziękuje! A to byś był w stanie wytłumaczyć? Światło białe pada na pryzmat szklany pod takim kątem, że światło o barwie zielonej pada na drugą ścianę pryzmatu pod kątem granicznym. Narysuj bieg promieni światła czerwonego, zielonego i niebieskiego. na rysunku sw to światło białe wiem tyle, że światło czerwone załamuje się najmniej a niebieskie najbardziej
12 mar 12:42
'Leszek: Nie mam mozliwosci zrobienia rysunku , bo pisze uzywajac starej komorki ( bez polskich liter) .Jezeli barwa zielona "slizga sie " po scianie bocznej pryzmatu to barwa niebieska ifioletowa obija sie do wewnatrz pryzmatu , a barwy zolta, pomarancowa i czerwona wychodza na zewnatrz pryzmatu. Jestto zgodne ze zjawiskiem calkowitego odbicia wewnetrznego . Doczytaj ten tema w podreczniku ! Powodzenia w nauce fizyki !
12 mar 13:23
damian: Dziekuje bardzo ! Niestety pryzmatów nie ogarniam... i z tym tez mam problem: Jaka miare musiałby mieć kat lamiacy pryzmatu wykonanego ze szkla o n=1,5 aby kat odchylenia biegu promienia padającego na pryzmat wynosil 18 stopni.
12 mar 14:48
'Leszek: Popatrz do podrecznika ,wystarczy podstawic dane do wzoru .
12 mar 15:59
'Leszek: ogarnac musisz sie sam
12 mar 17:08
'Leszek: Wpis o godzinie 17.08 nie jest moj , becszczelny typ dalej podszywa sie za mnie , nawet zmienil litery aby sie upodobnic ! Jest to zwykle chamstwo , ale tacy ludzie tez istnieja ,sam nic nie potrawi bo jest ograniczony a tylko szkodzi innym uczestnikom tego forum. Administrator powinie sie tym zajac ,przeciez wszystkie numery sa rejestrowane!
12 mar 17:23
sd: Nie wszystkie, mając Dynamiczne IP można wszystko i nic z tym nie zrobisz
13 mar 11:14