fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Zderzenie calkowicie niesprezyste Kaszalot: Klocek o masie m2=1kg spoczywa na gladkiej powierzchni poziomej dotykajac swobodnej sprezyny(klocek nie jest przyczepiony do sprezyny!) o stale sprezystosci k=230[N/m]. Drugi koniec sprężyny przytwierdzony jest do ściany. Klocek o masie m1 poruszajacy sie z predkoscia v1=4m/s zderza sie z klockiem pierwszym doskonale niesprezyscie. Wyznacz: a) wartosc maksymalnego skrocenia sprezyny b)predkosc koncowa obu klockow c) czy mamy wszystkei dane niezbedne do rozwiazania zadania?
 m1v1 
a) obliczylem x=

 k(m1+m2)2 
i co do punktu c) brakuje wartosci masy drugiego klocka aby obliczyc wartosc skrocenia sprezyny co do podpunktu b) nie mam pojecia jak to ruszyc, czy moze ktos mi to rozpisac?
15 lut 21:17
Kaszalot: up
16 lut 14:50