fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Równia pochyła o rany julek: W rozwiązaniu poniższego zadania tkwi drobniutki,ale istotny błąd(niedokładność) Wskaż w którym miejscu: Oto to zadanie: Urządzenie techniczne pracujące z efektywną mocą P wciąga w górę(po równii pochyłej ciało o masie m z prędkością v.Jaki jest kąt(α) nachylenia tej równi do poziomu,jeśli wiadomo ponadto że współczynnik tarcia wynosi f Rozwiązanie: W=mgh +Ts ∧ W=Pt ∧ vt=s ∧ T=mgfcosα ∧ h=ssinα Przyjęte oznaczenia standardowe,czyli:
 P 
P=mgv(sinα +fcosα) ;[

−sinα]2=f2(1−sin2α) ∧ sinα =x
 mgv 
I dostaniemy ostatecznie klasyczny trójmian kwadratowy Odp:α=arcsin x
10 lut 08:16
pudel i hanecka:
 P 
Chyba chodzi oto że lepiej napisać [

−fcosα]2=1−cos2α
 mgv 
Funkcja cosinus parzysta! I rozwiązanie bardziej czytelne
10 lut 08:25
sd: Jełop... w pustym pokoju uwiędłe kwiaty w fotelu siedzi jełop wąsaty a zegar tyka bo czas umyka z każdym browarem jełop zanika i co tak siedzisz knurze opasły twojej nadziei gwiazdy już zgasły knurze opasły a jełop jęczy, stęka i sarka nie wie ze grób mu kopie koparka a na tym grobie kamień niech stanie a na kamieniu poety wołanie tu leży jełop mój przyjacielu który przepierdział swe życie w fotelu. Brawo poprawnie przepisałeś rozwiązanie zmieniając nick
10 lut 10:57
hwdtele i anna Z: Nawet zabawnie absurdalne poniekąd: Bo jak to jest: Forum jest trzeciej kategorii ? A wieszcze kategorii S Ale Naruszyć odbyt z mediów poety w odwet za jego bzdety!
15 mar 10:06
hwdtele i anna Z: Ale ja jestem głupi!
15 mar 13:46
Obywatel: Potwierdzam
15 mar 13:47
sd: A ja jestem tylko głupol,ale jaka bezczelna bandycka dygnitarska prostytutka z "upoważnienia (sprawdź aktualność) naszego medialnego tatusia" I usuwam i podrabiam wpisy i ciągle jeszcze mam 4 łapy
20 mar 10:01
Obywatel: co my tu widzim ta małpa hwdtel podszywa się pod administratora sd który jest wybitnym specjalistą od matematyki fizyki i informatyki nie to co ta bezczelna dygnitarska prostytutka hwdtel vel pudel itp która wstawia zadania i przepisuje ich rozwiąania.
20 mar 12:14