fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
zad maliniak: Witam. Mam takie oto zadanie: Sanki ześlizgują się z pagórka, którego zbocze ma 12m i jest nachylone pod kątem 30stopni do poziomu. a)Jaka prekość bedą miały sanki po zjechaniu ze zbocza b)Jaką odległość przebeda na odcinku poziomym po zjechaniu ze zbocza, jezeli przez cala drogę współczynnik tarcia będzie wynosił 0,2? Głównie rozchodzi mi się o podpunkt a. Mam podać predkośc v, jaka rozwiną sanki. Jako że w zadaniu nie ma nic o tarciu czy oporze powietrza, to moge założyć, ze na sanki działa tylko siła grawitacyjna. Przyspieszenie sanek a=9,8m/s2 przebyta droga x−x0=12m. czy moge to zadanie obliczyc ze wzory v2=(v0)2 +2a(x−x0), gdzie v0=0 bez uwzględniania kąta? Wtedy mialbym v2=2*9,8*(12) v2=235,2 v=15,3 m/s Czy to ma sens?
9 cze 18:19
qwark: mamy taki upał, że nikt nie myśli o sankach masz jakieś zadanie z basenem?
9 cze 21:19