fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Ruch harmoniczny Ola: Hej! Mam takie pytanie, a mianowicie zastanawiam się czy częstość kołowa w ruchu harmonicznym prostym zależy od fazy początkowej, wydaje mi się, że tak, ale czy mam rację? Przekształcając wzory:
 k 
ω=

 m 
F=−kx x=Asin(ωt + φ)
 F F 
F=−kx −> k= −

−> k= −

 x Asin(ωt + φ) 
później podstawiając K do pierwszego wzoru, tego na częstość kołową... dobrze myślę? Z góry dzięki za odpowiedź emotka
5 lut 00:22
.: Zastanów się o co zapytałaś emotka
5 lut 09:25
ola: No dalej nie wiem, nie bardzo pomogłeś emotka
5 lut 11:46
'Leszek: nie zależy, częstotliwość kołowa ω zależy od budowy danego układu drgającego !
5 lut 13:22
Ola: dziękuję emotka
5 lut 14:33
.: oleńko, ty nawet nie wiesz o co pytasz wiec jak można ci pomóc
5 lut 17:01
ola: miło się zrobiło
5 lut 19:03
||: Zamiast wpisywać tutaj posty z urywkami treści zadań domowych pod różnymi nickami powinnas się jeszcze dużo nauczyć emotka
6 lut 07:13
ola: nie wypisywałam zadań domowych pod różnymi nickami XD napisałam tylko to jedno, ale ok widać masz się za ducha świętego i wiesz lepiej. nie pozdrawiam
6 lut 14:24