fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Różnica potencjałów Daro: Statek kosmiczny porusza się z taką prędkością, że dla zewnętrznego, spoczywającego obserwatora, jego długość jest mniejsza o 20% w stosunku do długości zmierzonej w układzie własnym statku. Jaką różnicę potencjałów musi przebyć elektron aby rozpędzić się do tej samej prędkości co statek.
7 sty 21:40
to wszystko można poszukać:
 0,6moc2 
U =

 20,4 
7 sty 23:10
to wszystko można poszukać: w mianowniku z pośpiechu zabrakło e
7 sty 23:11
Daro: z jakich wzorów tu skorzystałeś? Ze skrócenia wyszła mi prędkość v=0,6c , a z Ek relatywistyczej po podstawieniu v: U=0,36m0c24e Skąd w Twoim wzorze taki mianownik?
8 sty 04:24
debil: racej v = c0,6
8 sty 10:28
Daro: Jak uzyskałeś wynik v=c0,6 ? ja podstawiałem do tego wzoru: 0,2l0=l01−(vc)2 i wtedy v=0,36c
8 sty 18:10
Daro: EDIT: podstawiłem tak 0,8l0=l01−(vc)2 przy tym wcześniejszym który chyba zakłada że długość zmniejszyła się o 80% wychodzi tak jak Tobie
8 sty 18:33