fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
aa Hugo: Witam, mam zadanie i nie rozumiem sposobu obliczania. tresc: 2. Dwie duże czarne płyty (ε = 1) o temperaturach 300 K i 200 K ułożone są równolegle względem siebie. Odległość pomiędzy płytami wynosi 1 cm, A=1m2. Obliczyć całkowitą ilość ciepła wymienianego pomiędzy płytami, jeśli przestrzeń pomiędzy płytami wypełniona jest a) powietrzem, b) próżnia, c) materiałem izolacyjnym o współczynniku przewodzenia ciepła równym 0.00002 W/(m*K). rozwiazanie: http://images84.fotosik.pl/195/90656061f1b154b5.png Nalezy obliczyc: a) powietrzem b)próżnia c) izolacja chodzi mi o schematyke działa, w każdym powinien byc jakis współczynnik wiec zasad powinna byc taka sama, a jednak sa rózne wzory. Nie dokonca tez rozumiem zapisu Q1 = Qprzew +Qprom, prom − promieniowanie?, przew? dla a) oblicza sie Qprzew i Qprom i sie sumuje, dlaczego? b) tylko Qprom c) dla izolacji tylko Qprzew gdzie tu sensemotka? dlaczego rozne wzory do roznych osrodków, prosze o wytlumaczenieemotka
27 lis 20:47