fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Puste pudełko od zapałek leżało john2: Puste pudełko od zapałek leżało na największej ściance. Następnie postawiono je na najmniejszej ściance. Wykonaj odpowiednie pomiary i oblicz pracę, jaką wykonano podczas przestawiania pudełka. Odpowiedź:
 m * g * (b − a) 
W =

 w 
gdzie a – długość najkrótszego boku pudełka, b – długość najdłuższego boku pudełka PYTANIE: co to za "w" ? Nie powinno tam być 2?
20 lis 11:08
'Leszek: Pudelko zapalek jest prostopadloscianem ,wiec ma trzy wymiary np.a , b , c Prace obliczamy jako roznice energii potencjalnej srodka ciezkosci pudelka w dwoch polozeniach .
20 lis 12:30
john2: rysunekCzyli "w" w odpowiedzi w ksiązce to "c" ? Na moją czasem powoli myślącą głowę to wystarczy rozpatrzyć wysokości w dwóch wymiarach, na jakich jest środek ciężkośći.
 a b 
W pierwszym przypadku h1 =

, zaś w drugim h2 =

.
 2 2 
 b a b − a 
Więc ΔEp = W = mg Δh = mg (


) = mg

 2 2 2 
20 lis 12:53
||: dobrze myślisz choć może i wolno a w podręczniku zrobili literówkę
20 lis 20:22
john2: Dzięki.
21 lis 08:09