fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Praca jasia: rysunekJaką pracę wykona chłopiec na drodze 𝑠 ciągnąc ze stałą szybkością wózek o masie 𝑀 (patrz rysunek), jeśli współczynnik tarcia kinetycznego wynosi 𝑓?
17 lis 19:26
jasia: Rozwiązanie: Musimy najpierw znaleźć siłę 𝐹⃗, z jaką chłopiec ciągnie wózek. Ponieważ szybkość jest stała, wszystkie siły działające na wózek muszą się równoważyć Nie wiem co dalej
17 lis 19:30
'Leszek: Musi byc dana sila F , masa m ,kat α, wspolczynnik tarcia f oraz czas droga S , aby obliczyc prace W .
17 lis 19:41
Blazkowicz: cosα=Fx/F, Fx=Fcosα sinα=Fy/F, Fy=Fsinα Q=mg Fn=Q−Fy T=f*Fn=f(Q−Fy), T−siła tarcia T=f(mg−Fsinα) W=T*s W=f(mg−Fsinα)*s ================ ja bym to tak zrobił, ale nie jestem pewny czy dobrze, może ktoś sprawdzi emotka
17 lis 20:09
'Leszek: Dobrze zrobiles to zadanie , ale jezeli w tresci zadania nie byloby podanej sily F , wowczs prace obliczamy rowniez na podstawie wzoru W = F cos α *S i porownujac te dwa wzory otrzymamy sile F. Dosc czesto uczniowie na tym forum nie pisza dokladnie tresci zadan, niestety .
17 lis 20:27
||: bo nie rozumieją ani treści zadań ani ich rozwiązań
17 lis 23:27