fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Rozwiąż dwa zadania z wykonaniem rysunku i odpowiednich obliczeń i notatek. Piotr: Szanowni, mądrzy i drodzy forumowicze, składam do Was wielką prośbę o rozwiązanie tych dwóch zadań z wykonaniem do nich odpowiedniego rysunku i odpowiednich obliczeń. Mam teraz dużo materiału i prac dlatego bardzo proszę o notatki i obliczenia, żebym mógł mieć część obowiązków zrobionych. Dla kochanych osób które chciałyby mi wytłumaczyć zadanie, bardzo dziękuję, ale potrzebuję już mieć je poprawnie rozwiązane i obiecuję, że ten materiał przestudiuję w najbliższym wolnym czasie. Oto dwa następujące zadania:
 m m 
1. Kamień rzucony w dół z V1 = 10

upadł na ziemię z V2 = 2

. Jaką pracę
 s s 
wykonały siły oporu?
 m 
2. Kulę o masie 1 kg rzucono z wysokości 100m z V0 = 20

. Kula wbiła się na głębokość
 s 
x = 10 cm Oblicz siłę tarcia kuli w gruncie. Jeśli macie jakieś wątpliwości do zadań to nie pytajcie mnie, tylko tyle wiem i tylko tyle jest podane w zadaniu. Bardzo Was proszę o pomoc i z góry dziękuję Wam z całego serca za wsparcie. Miłej niedzieli życzę.
13 lis 11:49
'Leszek: W zadaniu 1) brakuje masy m ciala i wysokosci h z ktorej rzucono cialo ,wowczas mgh + mv21/2 = mv22/2 + W W − szukana praca W zadaniu 2) mgh + mv2o/2 = F*x Czyli F = (mgh + mv2o/2)/x
13 lis 13:28