fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Jaka Klasa woltomierza? KETISKY: Mam problem. Muszę obliczyć graniczny błąd bezwzględny woltomierza. klasa * zakres i wszytsko podzielić przez 100. nie znam klasy mojego woltomierza. Dane które posiadam to zakres =12 liczba działek =120 ilość działek jaką wskazywał woltomierz po podpięciu do prądu = 55 Jak mogę wyznaczyć KLASĘ WOLTOMIERZA? PROSZĘ O POMOC
5 lis 21:33
'Leszek: Bezwzgledny blad pomiaru napiecia tym woltomierzem jest rowny jednej podzialce czyli 12/120 = 0,1 V Zatem pomiar tego napiecia wynosi U = 55*0,1 V +/− O,1 V = ( 5,5 +/− 0,1) V
5 lis 22:04
KETISKY: no dobrze ale wciąż nie wiem skąd mam wziąć klasę woltomierza, czy mógłby mi ktoś to wytłumaczyć ?
5 lis 22:08
'Leszek: Oblicz w odwrotnej kolejnosci ΔU = Klasa*zakres/100 Klasa = 0,8(3)
5 lis 22:17