fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Indukcja magnetyczna problem z wektorami ;( Adam: rysunekIndukcja magnetyczna problem z wektorami . Za bardzo nie wiem na czym to polega.... W ktorym z zaznaczonych na rysunku puntkow wektor indukcji magnetycznej pola wytworzonego przez dwa dlugi rownlegle przewodniki z pradem osiaga najwieksza wartosc (K L M N) Dorysowuje Sily F1 o F2 oraz wektory indukcji... Widze ze w punkcie K wektory sie ,,zeruja'' Jak zrobic z pozostalymi? (Oczywiscie kat miedzy wektorami B i F to 90stopni)
4 lis 18:24
korki_fizyka@o2.pl: Indukcja magnet. ma największą wartosć tam, gdzie dwa wektory B pochodzące od dwu przewodników z prądem będą skierowane zgodnie a w ustalenie ich kierunku pomoże ci reguła prawej ręki (śruby prawoskretnej)
4 lis 20:17
4 lis 20:25
Adam: Super bardzo dziekuje! Tutaj, wytlumaczenie tej reguly w koncu jest dla mnie zrozumiale emotka
5 lis 00:54