fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
KILKA LATWYCH ZADANEK KAPPA TOMBOR: Witam mam kilka zadań do rozwiązania . Jeśli jest taka możliwość to proszę o jak najbardziej szczegółowe przejścia ,pokazanie wzoru itp.Z góry dziękuje.Wstawiam te najważniejsze dla mnie , lecz jeśli ktoś chciałby pokazać swój altruizm z resztą niech da znać emotka 1)Z balonu wznoszącego się do góry z prędkością o wartości vb2, oddano strzał w kierunku poziomym z prędkością o wartości vo. W chwili oddania strzału balon znajdował się na wysokości h. W jakiej odległości (poziomej) od balonu spadnie pocisk? Proszę NIE KORZYSTAĆ z zasady zachowania energii. 2)Z wysokości H, wyrzucono piłkę w kierunku poziomym. Jaka musi być minimalna wartość prędkości początkowej piłki, jeżeli ma ona przelecieć nad murem o wysokości h, znajdującym się w odległości d od miejsca wyrzucenia?
2 lis 14:26
korki_fizyka@o2.pl: na żadnym forum nie chcą ci rozwiazać?emotka dużo masz jeszcze takich kapp
2 lis 14:35
TOMBOR: no już na kilku forach posadziłem te zadanka narazie bez odzewu te 2 sa dla mnie najgorsze , ale jeszcze z 2 bym znalazł
2 lis 14:51
'Leszek: 2) d = vo *2(H−h)/g Stad wyznacz vo
2 lis 18:51