fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Wektory Aga20: Mam problem z dwoma podpunktami dotyczącymi zadania: wektory a i b leżą na płaszczyźnie wiadomo o nich że: a * b=5, 3a + b=i −10j |a|2=2 1. Znajdź jedna parę wektorow a i b (znalazłam wyszło mi a[1,−1] b[−2,−7] 2. Dodaj Graficznie wektory i oblicz ich sumę ( wektor sumy wynosi c[−1,−8] 3.Znajdź cosinus kąta pomiędzy wektorami a i c ( wyszedł mi 7/2 * 65 4.Znajdź zbiór wektorow f leżących na płaszczyźnie (x,y) prostopadłych do wektora a. (tego podpunktu nie umiem zrobić) 5. Znajdź wektor e będący iloczynem wektorowym wektorow e=(a+3k) x(2b−k) ( z tym podpunktem również mam problem)
25 paź 19:28
korki_fizyka@o2.pl: 4) wektory prostopadłe, to takie dla których a*b = 0 5) http://fizyka.dk/wyprowadzenia-wzorow/iloczyn-wektorowy
25 paź 21:12
Aga20: Wychodzi mi zapisać jeśli przyjmę sobie ze wektor d(dx,dy) jest prostopadły do a to a*d=0 więc podstawie za ax 1 i za ay też jeden i wychodzi mi ze dx=dy czy to jest Poprawnie?
25 paź 21:56
korki_fizyka@o2.pl: jeżeli a = {1,−1], to wektorem prostopadłym będzie np. c = [1, 1] jak również każdy wektor k*c, gdzie k−dowolna liczba
25 paź 22:07