fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Dynamika Majtas: Witam, mam pytanie odnośnie doświadczenia dlaczego siłomierz przymocowany jednym końcem do ściany, a drugim końcem przywiązany do przewieszonej przez bloczek nitki z ciężarkiem wskaże nam taką samą wartość na siłomierzu jakbyśmy skonstruowali siłomierz, do którego z obu stron przywiązane są nitki, przewieszone przez bloczki, a na ich końcach znajdują się jednakowe ciężarki oczywiście w tych dwóch doświadczeniach użyte są ciężarki o takiej samej masie. Mógłby mi ktoś rozrysować jakie siły działają w tym doświadczeniu nie za bardzo umiem to sobie wytłumaczyć, próbowałem robić to na rysunku.
9 lip 00:08
Stefek: III zasada dynamiki − poczytaj o tym
9 lip 23:43
Majtas: już 3 podręcznik przeczytałem, siły umiem rozpisywać (tak mi się wydaje), ale nadal nie wiem raz rozrysować akurat w tym przykładzie...
10 lip 11:50
Stefek: to przeczytaj choć raz ale ze zrozumieniem
10 lip 14:33
x: Stefek, sam nie wiesz i zaśmiecasz i tak umarłe forum.
10 lip 18:11
Stefan: to niech w końcu zdechnie, będzie spokój
10 lip 19:23
Majtas: Kurna pojeb** po co wgl się udzielać jak twój komentarz nic dobrego nie wnosi, tylko denerwujesz osoby proszące o pomoc...
10 lip 23:28
Stefan: to raczej one są denerweujący, bo traktują to forum i ewentualne dobre dusze tutaj dyżurujące jak maszynki do rozwiązywania zadań lub Pytie a przeciez mamy XXI wiek i sa w użyciu Google Wikipedia itd. przecież uczyli się w szkołach jak wyszukiwać informacje przez ostatnie ćwierć wieku chyba, że ich nie pokończyli i są nadal ciemni jak tabaka w rogu
12 lip 19:08
Majtas: hmm, chciałbym zauważyć, że nie wszystkie informacje zamieszczone w internecie nie są prawdziwe, także nie ma wszystkich informacji, a są też ludzie którzy po te informacje wyciągnęli rękę ale mimo to nie trafia to do ich głowy, ale widzę że niektórym ciężko jest nawet trochę wytłumaczyć, nie proszę o zrobienie za mnie zadania!
13 lip 09:07