fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Elektrostatyka trójkąt Nina: Hejka. Mam obliczyć i natężenie i potencjał pola elektrostatycznego w środku trójkąta równobocznego. Q1 i Q2 są ładunkami ujemnymi zaś Q3 dodatni. Wstawiam zdjęcie jak zaczęłam. http://imageshack.com/a/img922/8858/bIWpFH.jpg Rysunek robiony na szybkoemotka Jedyne co pozostaje to po podstawiać. Tylko wydaje mi się że coś jest źle zrobione dlatego właśnie piszę tutaj pierwszy raz w sumie emotka A potencjał to: V = −V1 − V2 + V3 ?
28 cze 00:22
Nina: "a" oraz "q" traktuje jako znane wartości. + mam jeszcze jedno pytanie. jaki jest kierunek natężenia ?Pionowo w dół tak jak wskazuje E3 ?
28 cze 00:31
Andrzej: Dobrze ,ale w E3 w mianowniku powinno byc tez 2/3.
28 cze 07:29
Nina: Dobra już wiem dlaczego przecież to odległość od ładunku czyli 2/3 wysokości a nie 1/3 wysokości złą część wysokości wzięłam emotka Po za tym wszystko ok ? kierunek i potencjał również ? emotka
28 cze 11:19