fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
układy odniesienia Majtas: Witam mam problem z tym oto zadanie, przejrzałem już wszystkie możliwe strony na internecie z ów zadaniem i podobnymi i nadal nie rozumiem odpowiedzi. Człowiek znajdujący się w koszu balonu, który wznosi się pionowo w górę ze stałą szybkością v , upuszcza kamień w chwili, gdy balon znajduje się na wysokości H nad podłożem. a) Opisz ruch kamienia w układzie odniesienia związanym z obserwatorem − na powierzchni Ziemi − w balonie b) W obu układach odniesienia wyprowadź wzór na czas upływający od chwili upuszczenia kamienia do chwili jego uderzenia o podłoże. Porównaj wyniki. Odp : t = [v + √(v² + g·H)] / g Nie rozumiem tego w szczególności to z przyjętym układem odniesienia, którym jest balon. Proszę bardzo o pomoc.
26 cze 10:57
Leszek: układem odniesienia jest ziemia
26 cze 18:42
Andrzej: A co jak siedze w balonie ?
26 cze 19:01
Majtas: Leszek, nie rozumiem, z układem związanym z ziemią w porządku a co w związku z sytuacją gdy balon jest układem odniesienia?
26 cze 21:08
Andrzej: To jest falszywy Leszek ,nie ten co rozwiazuje zadania z objasnieniami,ten wam nie pomoze ,prawdziwy Leszek jest na czesci matematycznej tego forum
26 cze 21:29
Leszek: A własnie że nie, to ja jestem prawdziwy Lech jest jeszcze Czech i Prus ale zapraszam Panie na na małe co nie co będzie sie działo az będzie elektrony wybijało!
27 cze 06:47
Majtas: Gościu ja rozumiem że fajnie jest robić sobie jaja na forum fizycznym ale ja tu potrzebuje pomocy a nie żarcików
27 cze 10:53
Lech: A może byś tak swoje rozwiązanie przedstawił zamiast narzekać i wklejać to proste zadanie po wszystkich forach
27 cze 11:46
Lech: tutaj wszystkich robią w balona http://fizyczny.net/viewtopic.php?p=214012#214012
27 cze 11:47
Majtas: To proszę wytłumacz mi to emotka z rozwiązaniem nie będzie problemu jeżeli przedstawisz mi to jasno jak to zrobił kolega z 2 forum, nie otrzymywałem odpowiedzi tutaj to wolałem poradzić się gdzie indziej.
27 cze 12:26