fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Równanie Clapeyrona Whale: Znajdź gęstość atmosfery Wenus w pobliżu jej powierzchni, wiedząc, że składa się głównie z dwutlenku węgla CO2 (Mmol = 44 g/mol) i że temperatura w pobliżu powierzchni Wenus wynosi 480°C, a ciśnienie 91,2 MPa. Wyszedłem z Clapeyrona, wyznaczyłem V. Następnie za n podstawiłem masę na masę molową. Potem wrzuciłem to do wzoru na gęstość. Niestety wynik wychodzi mi niezgody z rzeczywistością. Pomożecie co mogłem źle zrobić? Wg Google powinno mi wyjść 65 kg/m3. e (ro) = m/V pV = nRT V=nRT/p V=mRT/Mp e = m / (mRT/Mp) masy się skrócą i wychodzi ładny wzór: e = M * p / R * T po podstawieniu danych i obliczeniu wychodzi mi wynik 641 kg/m3. Widzicie gdzieś błąd?
13 cze 18:34
daras: Musisz najpierw skoczyć na krzesło, potem z krzesła i poprawne rozwiązanie samo przyjdzie.
13 cze 19:12
Whale: Nie pomogło
13 cze 19:38
Leszek: Wzor jest dobry ,sprawdz jeszcze raz obliczenia w odpowiednich jednostkach
13 cze 20:29
daras: Dowcipas z tego czarnego daras ale i tak wszyscy wiedzą, że to nie jest oryginał. Wszyscy pod wszystkich moga sie tutaj podszywać więc może daras = wieloryb
13 cze 21:35