fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Zadanie z liceum white: Oblicz masę gwiazdy neutronowej o promieniu 1 km.
26 maj 20:17
korki_fizyka@o2.pl: i w czym problem z poszukaniem masy neutronu czy ze wzorem na gestość a moż enie znasz wzoru na objetość kuli wex sie ogarnij
27 maj 00:25
tam-tam: Czyli co najpierw po kolei policzyć?
27 maj 12:06
korki_fizyka@o2.pl: objętość
27 maj 12:48
tam-tam: Dobra objętość obliczona a jak obliczyć gęstość? Wiem ,że masa netronu to 1,674 927 21·10−27 kg ,liczyć to ze wzoru d = m/V liczyć to podstawiając, czy z innego wzoru? (wiem ,że możę są to głupie pytania ale napradę nie rozumiem a chciałbym to policzyć)
27 maj 15:06
korki_fizyka@o2.pl: Jeżeli znasz promień neutronu to możesz to tak policzyć. pomylisz się zaniedbując puste miejsca pomiędzy neutronami. To tak jakby wewnątrz dużej kuli nasypać mniejszych ziaren grochu , to pomiędzy nimi sa wolne miejsca, w które zmieściły by się np. ziarna maku itd. Ale to dobra metoda tylko dokończ to teraz.
27 maj 17:39
tam-tam: dobra policzyłem objętość jak mówiłem 4/3pi r 3 i jeśli chodzi o gęstość to jest tam takie stwierdzenie że, ,,Średnia gęstość waha się w granicach p(ro)~1014−1015 g/cm3' Czy mogę się tym posłużyć i policzyć korzystając z tych danych?
27 maj 21:49
Aha: rysunekKorkifizyka zluzuj majty chłopcze
27 maj 22:56
tam-tam: ?
28 maj 18:24