fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
MATURA 2016 Riw: Cześć. Chciałam zapytać, czy jest tutaj ktoś kto w tym roku, notabene za tydzień, zdaje maturę z fizyki w nowej podstawie. Z jakich materiałów korzystaliście przy przygotowaniach? Rozwiązywaliście zbiór od CKE? Na jakie zadania liczycie, a jakich się boicie?
9 maj 21:44
piotrek: takiego się bojęm Jaką prędkość powinien posiadać elektron, żeby jego energia kientyczna była równa energii wewnętrznej?
9 maj 21:52
helppp: Przerobiłem sporą część medyka i Chyli. Trochę siedziałem przy zbiorach nowej ery, ale te zadania nie podobają mi się, w przeciwieństwie do teorii, która w tych zbiorkach jest wytłumaczona prosto, krótko i treściwie. Na powtórkę polecam filomę na youtube i właśnie teorię ze zbiorku nowej ery.
9 maj 22:54
Riw: Też przerobiłam Chylę, ale te jego zadania w porównaniu do tego co jest na maturze faktycznie są proste, jak w tytule. Nie mówię, że zadania maturalne są trudne, ale na pewno bardziej etapowe i złożone niż większość tych u Chyli, tam się takie rozbudowane trafia co 10 zadań, a przynajmniej takie mam wrażenie. Dziękuję ci za polecenie tego kanału na yt, na pewno coś sobie jeszcze obejrzę, brakowało mi właśnie takiego fizycznego odpowiednika matemaksa. Mam też ten zbiór zadań i vademecum z Nowej ery, oba bardzo sobie chwalę, pod względem zadań też. Jakiego wyniku sie spodziewasz?
9 maj 23:42
helppp: Zadania na maturze wymagają przede wszystkim więcej myślenia i wczytania się w treść. Jak chcesz przerobić jakiś zbiorek w kwestii teorii to polecam serię testów z fizyki Kaczorka. Informator (nie zbiór) CKE też jest ok. Zobaczymy z %, czuję, że jestem w stanie napisać na +90%, ale to jest zależne od zbyt wielu czynników, żeby gdybać Matmę zawsze lubiłem i liczyłem nawet na te 90% a wyszło jak wyszło i będę miał +60. Powodzenia emotka
10 maj 00:27
Bolek amato: Siemanko , matma poszła jak poszła zabieram się za fizę JAKIE DZIAŁY Z TEORII POWTARZAĆ ? (jestem fatalny z fizy 30%−40% z próbnych przez to że na lekcjach liczyliśmy a wcale teorii nie miałem)
10 maj 01:02