fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Inteferencja fal - wskazy PawelP: Dwie fale rozchodzące się wzdłuż osi OX i opisane następującymi równaniami: u1=10cos(5x+25t)
 π 
u2=20cos(5x+25t+

)
 3 
i interferują ze sobą. Obliczyć wypadkową fazę oraz amplitudę. Wiem, że należy to zrobić za pomocą wskazów, ale nigdy wcześniej się z nimi nie spotkałem, dlatego proszę o wytłumaczenie jak to dokładnie zrobić.
9 maj 10:04
korki_fizyka@o2.pl: Zastosuj wzór na kosinus sumy, zamień mień kosinus w sinus lub odwrotnie potem podnieś do kwadratu, dodaj stronami i pokombinuj z jedynką trygonometryczną. Albo poszukaj w poradniku matematycznym gotowych wzorów na "harmoniki" lub wyguglaj je sobie.
9 maj 11:30
korki_fizyka@o2.pl: bo tutaj tego nie znajdziesz, admin wiele lat temu obiecywał uzupełnić i..
9 maj 11:30
PawelP: Ale jeśli są inne amplitudy to chyba nie mogę po prostu dodać. Czy jednak mogę?
9 maj 16:10
korki_fizyka@o2.pl: tw. kosinusów zastosuj
9 maj 17:41
korki_fizyka@o2.pl: A = A12 + A22 + 2A1A2cosΔφ
9 maj 17:42