fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Wrzenie wod, energia Adrian: rysunekx−czas w minutach, y−temperatura w ℃. Wykres przedstawa zależność temperatury od czasu dloa pewnej ilości wody, zakłada się, że mięzy 0−10minuty masa wody bez zmian. Między 10 a 20 minutą energia wenętrzna wody malała/bez zmian/ rosła. według mnie malała, bo temperatura stała, a w wyniku intensywnego parowania podczas wrzenia masa wody spadała, a temperatura bez zmian.
27 kwi 12:44
de Broglie: rosła, bo rosła średnia odległość między cząsteczkami
27 kwi 14:40
Adrian: Ale energia wewnętrzna to suma energii wszystkich cząsteczek, a podczas wrzenia liczba cząsteczek wody zmniejsza się.
27 kwi 15:46
Adrian: W zbiorze który przerabiam mam odpowiedź, że Energia rosła, jednak w innym źródle mam już, że maleje z powodu który podałem. To jak to jest?
27 kwi 15:47
korki_fizyka@o2.pl: wzrastała emotka
27 kwi 22:32