fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Pocisk, energia Enigma: Pocisk o masie m=2500 g wbija się w cel o tysiąckrotnie większej masie nadając mu prędkość v=50 cm/s. Proszę policzyć prędkość pocisku przed uderzeniem oraz procent energii jaki uległ rozproszeniu (np. zamienił się w energię termiczną) w czasie zderzenia.
25 kwi 17:19
Dave: Witam, dawno nie odrabiałem zadań z fizyki, ale tak z ciekawości na jakim etapie edukacji jesteś? Jak dla mnie te zadania z roku na rok są coraz głupsze i zadanie które masz zwłaszcza odnośnie procentu energii traconej jest w przypadku tych danych bezsensu. Nie można jednoznacznie po tych danych stwierdzić, że cokolwiek będzie tracone czy zamieniane na inną energię. Ja takie zadanie będąc kiedyś w liceum rozwiązałbym następująco: Założenia: zderzenie całkowicie niesprężyste, biorąc pod uwagę wielokrotnie większą masę celu wagę układu można przyjąć za wagę celu. m1*V1+m2*V2=m2*V3 − zasada zachowania pędu m1=2.5kg m2=2500 kg V1 V2=0 V3=50 cm/s 2,5kg*V1=2500 kg*50cm/s V1=50000 cm/s Prędkość pocisku przed uderzeniem wynosiła 50 000 cm/s.
25 kwi 20:48
Enigma: dzięki, Polibuda 1 rok transport.
27 kwi 19:05
korki_fizyka@o2.pl: ważne jest jeszcze jaka to polibuda warszawska czy koszalińska ?
27 kwi 22:34
DS: kurwa pizdziszewo psito
30 kwi 14:00