fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Oblicz deficyt i energię wiązania jądra trytu Fieaore: Masa jądra trytu mj = 3,01603 u, masa neutronu mn = 1,00867, masa protonu mp = 1,00728 u, u = 1,660539 · 1027 kg. 1) Oblicz deficyt masy jądra trytu. 2) Oblicz energię wiązania jądra trytu.
31 mar 03:29
korki_fizyka@o2.pl: podstaw do wzoru E = mc2
31 mar 06:16
korki_fizyka@o2.pl: 1) słupki chyba umiesz policzyc emotka
31 mar 06:17
Fieaore: No właśnie nie, fizyka to dla mnie czarna magia (głównie dlatego, że jestem zmuszona uczyć się na własną rękę), a to mój ostatni rok nauki i jakbyś mógł/mogła mi to wyliczyć krótko to byłabym niezmiernie wdzięczna
31 mar 16:00
korki_fizyka@o2.pl: a jak sobie radzisz z dodawaniem i odejmowaniem? bo do tego sprowadzają się te zadania nikt za Ciebie ich nie odwali
31 mar 20:33
Maciej firanka: 1) Deficyt masy ( mase protonow + neutronow) − masa jadra = ... i masz deficyt wymnoz razy u zeby miec w kg 2) to co obliczyles podstawiasz do wzoru E=mc2 gdzie m to ten deficyt z poprzedniego, a c to predkosc swiatla c=3*108 m/s
1 kwi 14:31
XD: to niezła pomocemotka
12 maj 17:46