fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Termodynami Kubson: 1. W butli o pojemności 0,25m3 znajduje się 280g helu. Temperatura helu w butli wynosi 25 stopni celsjusza. Masa molowa helu wynosi 4g/mol. Zakładamy, że jedyna formą energii kinetycznej cząsteczek gazu jest energia kinetyczna ruchu postępowego. Oblicz energię wewnętrzną gazu zgromadzonego w butli. 2. Skorzystaj z równania Clapeyrona i wyprowadź równanie opisujące gęstość gazu. Pomoże ktoś? emotka
15 mar 12:48
korki_fizyka@o2.pl: Przecież masz podaną wskazówke, co już zrobiłeś sam ?
15 mar 14:30
korki_fizyka@o2.pl: podam kolejne : 3. jakim gazem jest hel ? od czego zalezy Ek ruchu postępowego molekuł ?
15 mar 14:33
kubson: Ek zależy od temperatury, a co do helu to nie wiem co masz na myśli
15 mar 17:16
kubson: A co do 1 zadania, pV=nRT. g=m/v. v=m/g. Następnie do równania Clapeyrona za v podstawiam m/g. Ostateczne równanie ma postać g=pm/nRT. Dobrze myślę? przez G oznaczyłem gęstość dla jasności
15 mar 17:26
kubson: oczywiście chodziło mi o zad. 2
15 mar 17:27
korki_fizyka@o2.pl: Ek ~ T [K] a hel jest gazem jednoatomowym więc ma...stopni swobody, ile ?
16 mar 10:52