fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Liczby kwantowe Natalia_Ś: 1.Jakie znasz liczby kwantowe i jakie są zależności między nimi. 2.Jaka jest liczba obsadzeń elektronów w strukturze elektronowej pierwiastka. 3.Co mówi zakaz Pauliego ? Punkt 1 opracowałam, zakaz Pauliego też wiem co to jest, pomoże ktoś z DRUGIM PUNKTEM ?
13 mar 19:02
Mateusz: Jeśli dobrze rozumiem pytanie 2) to chodzi o ilosc elektronow w powłoce więc będzie to 2n2, natomiast jesli chodziłoby o rozbicie tego na podpowłoki no to sprawa jest bardzie złożona i jest to zależne od bloku gotowe wzory znajdziesz w necie.
13 mar 21:40
korki_fizyka@o2.pl: Puli byl jakieś 100 lat wczesniej emotka
13 mar 21:52
Natalia_Ś: Mateusz właśnie o to mi chodziło, nie byłam pewna czy obsadzenia elektronów to jest właśnie liczba powłok
13 mar 22:40
korki_fizyka@o2.pl: to nie jest liczba powłok
14 mar 09:58