fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
obwody magnetyczne rozgałęzione Patri: Oblicz wartość strumieni magnetycznych Φ1 i Φ3 w zewnętrznych kolumnach rdzenie oraz wartość przepływającego przez cewkę o N=5000 zwojów, jeżeli strumień magnetyczny Φ2=0,00375 Wb. Rdzeń wykonano z blach ze stali krzemowej (4%Si) .Przekrój rdzenia jest jednakowy i wynosi 37,5 cm2 . Zadanie jest rozwiązane w jednym zbiorze zadań, ale ja mam mnóstwo pytań do tego rozwiązania, nie chcę go przepisać, tylko zrozumieć. Po pierwsze skąd bierze się H w takich zadaniach. Po drugie jak liczy się długości rdzenia. W odpowiedzi jest, że l2=0,31m=310mm , no ok, rozumiem ze długość liczy się w środku rdzenia do środka u góry i na dole 370−30−30=310. l3 natomiast wynosi w tej odpowiedzi 0,644m=644mm i za Chiny nie wiem skąd wzięli taką wartość. Czy jest ktoś kto rozumie te odwody magnetyczne i będzie w stanie ze mną o tym pokonwersować? Bardzo mi na tym zależy. Tu link do tego zadania z rysunkiem: http://matematyka.pisz.pl/forum/319520.html
12 mar 11:34
korki_fizyka@o2.pl: zapraszam na korepetycje on−line
12 mar 19:55
Patri: Chętnie, na jakich zasadach?
13 mar 17:33
korki_fizyka@o2.pl: na zasadach ogólnych
13 mar 22:01