fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
moment bezwładności, srodek masy szarlotka: rysunekpo kolei od lewej masy maja wartosci: 0,5 kg; 2,5kg, 2kg,2 kg, 0,5 kg, 05kg jednostką w układzie współrzednych jest 1dm Nie wiem czy ten wykres potrzebny do rozwiazania drugiej czesci zadania, poniewaz srodek masy juz wyznaczylam i wynosi 1,−1 Uzupełnij zdania. Moment bezwładności układu względem osi OX ma wartosc _____. Moment bezwładności układu punktów względem osi poziomej przechodzącej przez punkt (1;−1) ma wartość____. Proszę o wytłumaczenie, odpowiedzi mam, ale nie rozumiem . I=mr2, wg mnie r=1dm; suma mas wynosi 8kg, wiec I=0,08 ale ta odpowiedz jest zla, dlaczego?
8 mar 20:23
daras: Wyjątkowo ze względu na idiotyczny dzień kobiet wzór masz dobry tylko go nie zastosowałas prawidłowo Ix = ∃ mr2 = 0,5*11 + 2,5*22 + 2*(32 +22) + 0,5*(42 + 32) = ..wynik otrzymasz w kg dm2 po przeliczeniu na m2 powinno wyjść Ix = 0,49 kgm2 względem drugiej osi liczysz podobnie
9 mar 15:37