fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Odwrócuna U-rurka z poduszką powietrzną Marcin: Witam, Jestem w trakcie wykonywania sprawozdań z mechaniki płynów. Jednym z zadań jest obliczenie spadku ciśnienia na kryzie mierniczej przy pomocy odwróconej U−rurki z poduszką powietrzną. Mam podane dwa równania równowagi ciśnień: Δp=g*Δh*(ρm−ρw) oraz uproszczony Δp=g*Δh*ρm ρm − gęstość cieczy manometrycznej (rtęć), ρw − gęstość czynnika nad cieczą manometryczną (woda), Problem w tym, że woda i rtęć były użyte do wcześniejszego zadania, zwykła U−rurka z rtęcią i wodą. Tutaj natomiast mam odwróconą wraz z powietrzem i wodą. Jak powinien wyglądać wzór w takim przypadku? czynnik manometryczny w tym przypadku to powietrze? Wtedy wyjdzie mi wynik ujemny w pierwszym(pełnym) równaniu, ale już dodatni w drugim(uproszczonym).
5 mar 00:07