fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
fizyka w matematyce o rany julek: Uwaga!Mówi naukowy informator medialny Polska.W pewnej szkole w benzynie o gęstości d pływa klocek o objętości V zanurzony do k swej objętości.Uczniom udało się policzyć dzałającą nań siłę wyporu.Wynosi ona F Rosja.(Bajkonur)Dla upamiętnienia wyczynu słynnej kosmonautki Wali T.'ponownie wysłano w kosmos kobietęJej statek kosmiczny wszedł na orbitę dookoła ziemską i okrążył Ziemię w czasie T USA(przylądek Kennediego)Wielki sukces osiągnęli naukowcy amerykańscy.Eliminując wielkie przeciążenia itp.itd.udało im się skonstrułować pojazd kosmiczny który już przy Ziemii osiągnął odpowiednią prędkość v i odrywając się od Ziemii poleciał sobie ku Słońcu! A teraz drodzy radio−telewidzowie mamy dla was konkurs.Kto pierwsz zadzwoni na audio− tele i poda prawidłowo wyliczoną na podstawie tych danych[d,F,k,T,v,V] wartość 2 otrzyma nagrodę!
16 lut 00:33
o rany julek: Ponawiam,nikt się z tym nie upora?Nie ma mocnych?Próbujcie,choćby nie całkiem trafne rozwiązanie ale próbujcie
16 lut 07:22
daras: możemy jedynie spróbowac wykonac telefon do psychiatryka
16 lut 07:51
daras: jak sa ferie to dzieci się nudzą
16 lut 07:51
Obywatel: Te daras kto cię nauczył takiej skromności(Mam złudną nadzieję że być może życie) W każdym razie tak trzymaj,czyli pójdź za tym ciosem!
16 lut 12:10
Wiem: Po pr...wi.. Jeśli już musisz porachować ten pierwiastek(bez kalkulatora−rzecz jasna) to radzę
 fn(x) 
skorzystać z wzoru 2=f(x+h)=f(1+1)=∑(0;)

 n! 
 2πvdkV 
a teraz moja odp (na to audiotele):2=

−po prostu widzisz to stosunek
 FT 
drugiej i pierwszej prędkości kosmicznej(jasne jak to słońce)
16 lut 12:58