fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Wskazanie siłomierza w windzie. Aldona: Mam 3 zadania, nie ma do nich odpowiedzi w podręczniku. Bardzo proszę o powiedzenie czy dobrze zrobiłam− na każdej stronie w necie jest inne wyjaśnienie emotka 1.W windzie powieszono siłomierz z przyczepionym doń ciężarem o masie m=1kg. Winda porusza się ze stałą szybkością v=2m/s. Siłomierz będzie wskazywał siłę: F=Q, ponieważ v jest stałe 2. W Windzie powieszono siłomierz z przyczepionym doń ciężarem o masie m=1kg. Winda porusza się w GÓRĘ z przyspieszeniem o wartości a=4,9 m/s2. Siłomierz będzie wskazywał siłę: F−Q=m*a F=m*a+Q F=m(a+g) => F=14,71N 3. W Windzie powieszono siłomierz z przyczepionym doń ciężarem o masie m=1kg. Winda porusza się w DÓŁ z przyspieszeniem o wartości a=4,9 m/s2. Siłomierz będzie wskazywał siłę: F+Q=m*a F=m*a−m*g F=m(a−g) => F=−4.91N (człowiek będzie lżejszy, niż gdy winda się nie porusza). Do każdego zadania mam odpowiedzi zamknięte: a) 0 N b) 4,9 N c) 9,8 N d) 14,7 N Czy w przypadku ostatniego (jeżeli jest dobrze) mam zaznaczyć a?
10 lut 14:46
gościu: Przecież każde masz rozwiazane wiec po co ci jeszcze a,b,c.. ocipiałaś
10 lut 22:21
Aldona: Chodzi o to czy dobrze rozwiązałam. Jak patrzę w internecie to większość w drugim zadaniu ma odpowiedź jak u mnie w trzecim i na odwrót.
11 lut 10:55