fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Kinematyka i siły MysteriousCore: Czy moglibyście mi podać odpowiedzi na te zdania bo nie wiem czy dobrze zzaznaczyłem emotka 1. Prawda czy Fałsz? W sali gimnastycznej w chwili t rzucono pionowo do góry piłkę do siatkówki. Piłka z niczym się nie zderzyła, aż do upadku na podłogę. − Piłka w najwyższym punkcie swojego lotu miała prędkość i przyspieszenie równe zeru? − W najwyższym punkcie lotu piłki siła oporu ruchu piłki była równa zero? − Praca siły grawitacyjnej działającej na piłkę od chwili t do chwili osiągnięcia przez piłkę najwyższego punktu lotu była dodatnia? 2.Rowerzysta ruszył wzdłuż prostej ze stałym przyspieszeniem. Gdy przebył odległość 30 m, wartość jego prędkości była równa 14m/s. Oblicz wartość prędkości rowerzysty, gdy znajdował się w odległości 15 m od początkowego położenia.
31 sty 17:18
korki_fizyka@o2.pl: F P F http://fizyka.pisz.pl/strona/126.html
31 sty 18:16