fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Siła jako przyczyna zmiany ruchu Jakis czesiek: Z równi pochyłej o wysokości h=1[m] zsuwa się klocek ze stałą prędkością o wartości v=1 [m/s] i przebywa całą długość równi w czasie t=2 [s]. Oblicz współczynnik tarcia kinetycznego klocka o równię. Proszę o wytłumaczenie mi tego zadania, najlepiej krok po kroku co i dlaczego. W podręczniku mam odpowiedź ∮k=h/(vt)2−h2. Liczę na waszą pomoc
30 sty 21:25
korki_fizyka@o2.pl: Sprawdź dobrze, bo w podręcznikach nigdy nie piszą jednostek w nawiasach [] a jesli tak, to wyrzuć taką książkę do kosza i zacznij czytać kryminały
31 sty 04:37
Jakis czesiek: [] pisałem dlatego że sam pisze tak w zeszycie i przepraszam jeśli wprowadziłem w błąd .
31 sty 23:17
o rany julek: MISTRZU!Ciało ani hamuje ani nabiera prędkości,porusza się więc ruchem jednostajnym (zgodnie z którąś tam zasadą dynamiki),[równie dobrze mogłoby pozostawać w spoczynku]
 T h 
A więc: fs =fk=

=f,gdzie T=mgsinα,a sinα=

 mgcosα vt 
A teraz jeżeli rozwiążesz powyższy układ to otrzymasz właśnie ten książkowy wynik!
1 lut 10:37
ddd:
21 lut 14:20