fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
zadanie Marysia: Gaz będący mieszaniną gazów: 8 kg tlenku azotu, 14 kg dwutlenku węgla, 18 kg metanu znajduje się w pojemniku o objętości 123 m3, w którym ciśnienie wynosi 0,7 MPa, a temperatura 308 K. W wyniku zużycia pewnej ilości gazu ciśnienie zmalało do 5600 hPa,a temperatura spadła do 293 K. Oblicz masę zużytego gazu.
23 sty 16:12
pierwsza: równanie Clapeyrona + prawo Daltona
23 sty 16:50
Marysia: No ok , z równania Clapeyrona wyliczyłam stałą gazową .... co dalej ? Jak zastosować tutaj prawo Daltona ?
23 sty 17:24
korki_fizyka@tlen.pl: stałą gazową wyliczyłaś emotka przeciez wystarczy zajrzeć do tablic, masz wyliczyć ciśnienie
23 sty 19:42
Marysia: Do jakich tablic mam zajrzec ?
23 sty 20:55
Marysia: Nie ogarniam kompletnie tego zadania .......przepraszam za moja nie wiedze
23 sty 21:01
korki_fizyka@tlen.pl: niewiedza to rzeczowniki
24 sty 09:37
korki_fizyka@tlen.pl: W tablicach matematyczno−fizycznych sa wszystkie stałe podane, nie trzeba ich już obliczać, tego uczą od podstawówki.
24 sty 09:38
Marysia: heeheh nie pamiętam, żeby się tego w podstawówce uczyła
24 sty 10:08