fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Rownia i praca dipsi: Jaki kat postawić do pracy kiedy ciało jest ma równi pochylej i spada w dół. Siła fgx jest równoległa do przemieszczenia czyli kat 0 czyli cos. =1? Czy mam obliczyć cos równi? Proszę o pomoc?
11 sty 12:31
qwark: Co ty bredzisz? ciało nie spada tylko zsuwa sie w dół po równi pochyłej, podstawiamy oczywiście kąt nachylenia równi
12 sty 11:08
dipsi: Ale we wzorze na prace jest napisane kat pomiędzy fila i przesunięciem,a siłą to Fgx a przesunięcie s czyli wektory są rownolegle. Czy zle myślę i siłą nie jest Fgx tylko jakąś inna siłą i kat jest równy cos α czyli kątowi nachylenia równi?
17 sty 10:32
dipsi: Chodzi mi o to, bo mam takie zadanie. Klocek o masie m zsuwa się z równi pochyłej z wysokości H. Jaka prace W wykonała siłą tarcia jeśli prędkość końcowa u podstawy równi jest równa gH? Jaka jest siłą tarcia T jeśli długość równi wynosi s=3H? Jaki jest współczynnik tarcia f? Lidze tak Ep−Wt=Ek
 mgH 
WT=

 2 
 22 
cos α=

 3 
WT=Tscosα I nie wiem jaki cos podstawić I czy na T=μFgy=μmgcosα Czy T=μs ale ten wzór jest chyba zły. Proszę o pomoc
17 sty 11:46
korki_fizyka@tlen.pl: był taki gość nazywał się św. Tomasz masz z nim coś wspólnego
17 sty 15:21
dipsi: poprosiłam tylko o odpowiedz, a nie o porównywanie do osób
17 sty 16:46
korki_fizyka@tlen.pl: dostałaś ją 5 dni temu, sry za zmianę rodzaju
17 sty 19:05
17 sty 19:07