fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
diody kyrtap: Pytanie dlaczego dioda niebieska LED ma największe napięcie przewodzenia? Wiem, ma ona napięcie około 3,6 V ale nie wiem dlaczego ma ona największe napięcie w porównaniu z innym diodami?
9 sty 18:41
+-: Czy Wy nie czytacie podręczników, nie korzystacie z Google Długość fali emitowanego promieniowania: λ=ch/Wg c − prędkość światła h – stała Plancka Wg – szerokość pasma zabronionego (lub różnica energii poziomów, między którymi zachodzi rekombinacja)
9 sty 20:37
kyrtap: a co ma długość fali do napięcia przewodzenia?
9 sty 21:00
kyrtap: spoko zrozumiałem chodzi o to że barwa niebieska ma mniejszą długość fali w porównaniu z barwami takimi jak żółta, czerwona czy zielona
9 sty 21:33
kyrtap: dobrze zrozumiałem ?
9 sty 21:34
+-: Jeszcze zrozum co to jest Wg i będzie Ok.
9 sty 21:44
kyrtap: określa minimalną wartość energii, która musi być dostarczona elektronom, aby zostały one wyrwane z wiązań atomowych sieci krystalicznej i mogły przejść z pasma walencyjnego do pasma przewodnictwa.
9 sty 22:56
kyrtap: czy w ogóle jakiś administrator tego forum kontroluje to co się dzieje na forum?
10 sty 10:40
wzory: Odstawiam, że nie ma emotka a jesli nawet jest , to ma to forum kompletnie w dupie
10 sty 12:02