fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
zaznaczyć siły działające na ciała adam: rysunekNo więc tak: potrzebuję bo naprawdę gubię się w tym, potrzebuję oznaczyć siły działające na każde ciało. Kwadrat to klocek o masie M, s1 to sprężyna 1 s2 to sprężyna 2 (obydwie mają stałą sprężystości k) druga sprężyna jest zaczepiona do ściany sprężyny 1 i 2 są połączone Prosze o pomoc, siedze nad tym od godziny...
7 sty 19:32
daras: a nie od dwóch dni emotka wydaje mi się, że już dostałeś radę, miałeś wyguglować szeregowe połączenie sprężyn
7 sty 19:39
adam: ? to ktoś musiał dodać podobne i podpisać tak samo sie jak ja xD chodzi o to że to mi jest potrzebne do zadania z obliczeniem zastepczego wspolcznynnika sprezystosci, on potem przyda sie w dalszej czesci zadania do obliczenia czestosci drgan tego układu, ale musze wiedziec jak to wyglada, a nie ogarniam po tych zapiskach jakie mam od prowadzacej....
7 sty 19:51
adam: jakby to powiedziec, oglądałem filmik o tym, bo zrobił gość ktory sie nazywa filoma na youtube, ale takie wytlumaczenie proste jakie on zastosował a jakie chciałbym zastosować to u mnie nie przejdzie, musze pokazac relacje miedzy sprezynami...
7 sty 19:53
korki_fizyka@o2.pl: no widzisz ile dają takie youtubowe kursy nie dość, że gość przynudza, że trudno wytrzymać do końca i sama ręka klika na myszkę żeby te flaki z olejem przyspieszyć, to jeszcze guzik z tego się rozumie nie mówiąc już o praktycznym zastosowaniu w podobnych problemach zapraszam na korepetycje emotka
7 sty 21:04
korki_fizyka@o2.pl nie polecam: Nie polecam tego Pana, szczególnie do odrabiania prac domowych i nie dajcie się nabierać. Ten facet przesyła wam regulamin, zabiera pieniądze, a po tygodniu otrzymujemy wielkie 0. Poza tym nie czyta poleceń co jest wystarczającym dowodem, że brak mu doświadczenia.
7 sty 21:20
adam: dzięki za info, mam zaufanych korepetytorów emotka
7 sty 23:51
korki_fizyka@o2.pl: na kilometr śmierdziało kryptoreklamą idź ty dzieciaku gdzie indziej uprawiac swój hejt
8 sty 02:03