fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Prąd stały noram: Potrzebuję pomocy z kilkoma zadaniami. Będę pisał polecenia oraz starał się je rozwiązywać, proszę o sprawdzenie oraz ewentualne poprawienie mnie. 1.Natężenie prądu elektrycznego wiązki elektronów biegnącej między płytami odchylenia pionowego lampy oscyloskopowej wynosi 16mA. Oblicz liczbę elektronów wchodzących w każdej sekundzie w przestrzeń między płytkami. J=16mA=16000A t=1s Q=Jt Q=16000C Czy wszystko jest w porządku ?
6 sty 19:00
noram: 2. a.Do przewodników l oraz 3l o takich samych przekrojach wykonanych z tego samego materiału doprowadzono jednakowe napięcie. Co powiesz o natężeniu prądu w tych przewodnikach. Uzasadnij odpowiedź. b. Do przewodników o takich samych długościach wykonanych z tego samego materiału, ale o przekrojach S i 4 S doprowadzono takie same napięcia. Co powiesz o natężeniach prądu płynącego w tych przewodnikach ? Uzasadnij odpowiedź. I tutaj nie mam pojęcia, bo : a. jak z tych danych dojść do natężenia ? b. taki sam problem jak w podpunkcie a. Pomógłby mi ktoś ?
6 sty 19:21
noram: Do pierwszego zadania jeszcze chyba trzeba podzielić Q przez masę elektronu, prawda ?
 Q 16*103 
Wyjdzie w tedy coś takiego : n=

=

=10−17
 me 1,6*10−19 
6 sty 19:33
noram: Jest ktoś w stanie pomóc ?
6 sty 20:05
noram:
6 sty 20:22
+-:
 1 
mili⇒

 1000 
1mA=103A
6 sty 21:19
noram: Tak tak, już poprawiłem i wynik wyszedł mi n=1017 dobrze ?
6 sty 21:51
+-: noram: 2 czy to cała treść może jest rysunek np. pkt b. jeżeli to są dwie linie zasilające obciążone taką samą rezystancją to spadek napięcia na linii 4S będzie mniejszy niż na S czyli na obciążeniu otrzymamy wyższe napięcie, a co za tym idzie większy prąd, co do wartości to zależy od konkretnego przypadku, dla bardzo małego obciążenia może być praktycznie niezauważalne, natomiast przy dużych obciążeniach: zbyt mała moc na odbiorniku , skrajnie może dojść pożaru z powodu nadmiernego grzania się przeciążonych przewodów itp
6 sty 22:25