fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
` Adam: Witam, mam problem z zadankiem, generalnie wiem jak wyliczyć impedancję, prąd chwilowy. Mój problem polega na tym, że nie mam pojęcia jak wyliczyć poszczególne moce, ponieważ do mocy czynnej potrzebny jest cosΦ do biernej sinΦ, którego nie mam podanego. Moc pozorna to S=U*J, a moc symboliczna ? Proszę o pomocemotka
6 sty 16:17
+-: jeżeli masz impedancje to i z mocami nie powinno być problemu, podaj całe zadanie.
6 sty 17:23
6 sty 17:27
+-: Wartość skuteczna napięcia na cewce wyniesie UL=54ej30 Obliczasz prąd płynący przez cewkę, jest on równy prądowi przez kondensator; liczysz napięcie na kondensatorze różnica w stosunku do cewki da napięcie na rezystorze,lub prościej to napięcie liczysz (prąd cewki * impedancja zastępcza LC), mając UR ⇒moc czynna, podonie bierna z nich pozorna, cosφ. Symboliczna chyba chodzi o postać ejφ
6 sty 21:46