fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Zadanie Ola: Dwa ciała o masach 1 kg i 2 kg zwisają na linie z dwóch stron nieważkiego bloczka, który obraca się bez tarcia. Ile wynosi naciąg liny? Jaka siła przenosi się na zawieszenie osi bloczka? Prosiłabym o wytłumaczenie, mam problem z narysowaniem sił.
4 sty 19:53
Ola: Zle sie wyraziłam z rysunkiem nie mam chyba problemu. Są dwie siły naciągu i grawitacji, zwrócone do siebie przeciwnie. Nie wie, jak zapisać zależności między nimi.
4 sty 20:07
daras: to raczej lina przesuwa się po bloczku bez tarcia czyli naciąg przenosi się z jednego końca liny na drugi Napisz r−nia ruchu ciężarków a potem http://fizyka.pisz.pl/strona/27.html
4 sty 20:30
Ola: Na internecie znalazłam coś takiego. m1a=N −m1g m2a=m2g −N Dlaczego w taki sposób te równania się tak rozpisuje ?
4 sty 20:54